Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Selami Kolonja - Nënë Tereza  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2007

2007-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sot..."Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nënë Tereza" kënduar nga Selami Kolonja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Haxhi Maqellara. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Mor krejt boten ane e mban
Ç'eshte ky diell moj ç'eshte kjo hane
Qe leshon rreze ane e kand
E mbare njerzia moj po i thote nane
O Nane Tereze e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemer e na fal rreze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane Tereza

I tregove botes mbare
Se ke nen dhe bab shqiptar
Besa e Gjergjit dhe Naimit
Dede Gjo Lulit e Bajram trimit
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Here si Gonxhe moj here si teze
Na jep zemren e na fal meze
Gojemjalta shume bujare
Zemerbardha moj nane shqiptare
O Nane Tereza e jone

Nane Tereza e jone

Ref...x2
O lum per ne moj shqipja e jone
Ti midis nesh do t'jesh gjithmone
E kenga jote u kendofte nder breza
O shqipe mali moj Nane Tereza

O zemerbardha moj Nane TerezaMë Shumë Këngë Nga Selami Kolonja:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet