A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Selma Bekteshi
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 24
  • Birthday:
  • 30 August 1994
  • Zodiac sign:
  • ♍ Virgjeresha
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  148
Music genres: Pop

Selma Bekteshi is a popular singer. Selma ka filluar qe te kendoje qe ne moshen 4 vjece. Ka mare pjese ne fastivalet e Shkodres si "Bilbilat e vegjel" dhe ne "Gjeniu", te mbajtur ne Tirane. Familja e saj jane fetare dhe ajo eshte ritur me fe e me ilahi, pastaj ka shkuar ne medrese ne klasen e 6 dhe atje mori edukimin themelor fetar. Ne vitin 2014, nxori ilahijen shqipe 'Eselamu Aleyke Ya Resulallah', e cila ariti nje sukses te madh ne Shkoder. Dëshira për këngën është shumë e madhe. Si një shkodrane e vërtetë ka vite që merr pjesë në festivalet për fëmijë, por tashmë është rritur dhe synimet e saj shkojnë më tej.

Në Shtator 2012, Selma Bekteshi merr pjesë në JESC 2012 me këngën "Si Ajër".

Në Nëntor 2014, Selma Bekteshi merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Veshtro". Për herë të parë tek “Kënga Magjike” ajo ka zgjedhur një këngë me mesazh të madh. “Fjalët e kësaj kënge ja them vetes çdo ditë dhe shpresoj që edhe ata që do e degjojnë të bëjnë të njëjtën gjë”, tregon Selma.

Më datë 16 Shtator 2015, Shpend Limani & Selma Bekteshi publikojnë videoklipin "Allah".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019