Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nipi

Zoti të bekon
Me një bukuri të rradhë.
Lumturia jon
E madhe është.

Kur qan për herë të parë
Prekesh dhe ti me të.
Kur fillon të ecë
Lumturohesh pa fund.

Kur fillon të flasë
Ty të zgjatet jeta.
E kur fillon të kuptojë
Ty të plotësohet bota.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Komente 0