Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shqipërinë


Shqipëria

Shqipëria ime e bukur
Sa shumë të dua.
Me bukuritë që ke
Na lumturohet shpirti.

Dete,Male,
Fusha,Kodra,
Të bukura shumë
Si askund tjetër.

Flamuri kuq e zi
Më i bukuri në botë.
Dhe zemrat tona
Të mëdha sa deti.

Kudo që të shkojmë
Guri nuk peshon...
Jo,jo nuk peshon
Si në vendin tonë.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5

Komente 0