Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Natyra

Natyrë moj natyrë,
E bukur si yllë.
Me lulet përreth,
Na i more krejt ment.

Zogjtë mbi pemë cicërojnë,
Deg më degë shkojnë.
Gjethet bien dalë nga dalë,
Nga dielli i fortë që përvlon!

Bari i bukur,e i shëndritshëm,
Na kënaqi pafund.
Aty ulemi dhe lozim,
Derisa nata të na zejë.

Ku ka më mirë për shëndetin,
Ajër i pastër gjithandej.
Të bën që të mos shkosh në shtëpi,
Dhe të flesh këtej mbi barë.

- Poezi nga Serena UlajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente 0