Më mbaj mend (për 1 muaj)

Në Udhëkryq

Këtej vihet
andej shkohet
rrugët tona
s'mund të ritakohen.
në brendi
shpalos kujtimin
tëndin dhe timin
i vogël është hapi im
pafund
veç mall e trishtim.

- Poezi nga Shaban Cakolli

- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim