Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Trimërie


Trimat

Zjarrin që ka Kosova
s'e ka Etna
as vullkanet në Tokën e Zjarrtë

Aty ku shpërthen zjarri
ngrohet shqiptari
me flakën e lirisë

Më bënë trim dhe mua
ushtri e rritës
roje e Kosovës
dhe e shkëndijave të gjakut
Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Poezi nga Shaban Cakolli

- U dërgua nga perla -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  22

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet