Më mbaj mend (për 1 muaj)

I Zhdukur

Një gotë verë
një cigare
si në odat
shqiptare
shuaj mallin e vendliondjes

Pa shtëpi e katandi
shterg i humbur
në stinë vjeshte

Jam shumë larg
vetë syrgjyn
me një gotë
dhe tym duhani
rendis ditët
në rruzaret e vitit

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0