Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mbrëmë

Mbreme me qove leter
s'munda ta lexoj
me ra loti ne te
dhe ma trubulloj
Ç'fare munda t'dalloja
dy zemra te ngrira
njera ishte jotja
tjetra ishte imja.

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente 0