Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diçka Si Zghëndër

Portat e ëndrrave
natë e për natë
i hapi në shtrat,
zemra mal më bëhet
hapëroj nëpër Gjilan
hy dhe dal
shtigjeve të tua
kohën e ndal në "Kristal"
me poetë me këngëtarë,
por mëngjeseve trishtohem
sapo takoi fqiun e parë
e më thotë:Guten morgen.

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0