Më mbaj mend (për 1 muaj)

Simbolike

Jemi përcaktuar për dritën
mbrapa kurrë më s'do kthehemi
tash e tutje
na duhen dy flamuj
njërin mbi kufomë
tjetrin mbi pullaz
dhe jeta jonë shqiptare
le të rend nëpër breza
krejt origjinale
e bujshme, krenare.

- poezi nga Shaban Cakolli


- Poezia u dërgua nga perla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet