Shaban Cakolli Poezi
Shaban Cakolli

Simbolike

Jemi përcaktuar për dritën
mbrapa kurrë më s'do kthehemi
tash e tutje
na duhen dy flamuj
njërin mbi kufomë
tjetrin mbi pullaz
dhe jeta jonë shqiptare
le të rend nëpër breza
krejt origjinale
e bujshme, krenare.

- Poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0