Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Imja Eshte Kjo Toke

Çka shohin sytë
Dhe shumë më përtej
Janë trojet e mia
Gjaku i diellit tim
Çka shohin sytë
Dhe shumë më përtej
Është qielli im
Është mhënë e atdheut.
Çka shohin sytë
Dhe shumë më përtej
Është fusha e rrafshët
Udha e dy Drinëve.

- poezi nga Shaban Cakolli


- U dërgua nga perla -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet