Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaip Bytyqi
  • Vendlindja:
  • Kravasari 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Dhjetor 1951
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Shaip Bytyqi është këngëtar i njohur. Ai ka lindur ne fshatin Kravasari te Komunes se Malisheves. Ai qe kur ishte i ri kishte filluar te merrej me muzike dhe kendonin neper oda me vellaun e tij qe eshte Halil Bytyqi. Hobi i tij eshte qiftelia.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet