Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaip Sherifi & Coda Band - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Strofa 1:
Prej gurbetit prej gurbetit na ka ardh shoqnia
Për pushime për pushime paskan ardh te shpia
Nuk durohet nuk durohet në gurbet mërzia
Larg vatanit larg kosovës po m'kalon rinia
Larg vatanit larg kosovës po m'kalon rinia

Ref 2x:
Hajde shok o gurbetgji
Ktu s'kalon te ska mërzi
A m'tregoni shokt e mi
Ku ka ma mir se n'shpi

Strofa 2:
Kush e bani kush e bani gyrbetin ma i pari
Ju kall zemra ju kall zemra hajde sikur zjarri
U mërzitëm u mërzitem shum na mori malli
Gurbetgji o gurbetgji kangën s'do ta nali
Gurbetgji o gurbetgji kangën s'do ta nali

Ref 2x:
Hajde shok o gurbetgji
Ktu s'kalon te ska mërzi
A m'tregoni shokt e mi
Ku ka ma mir se n'shpi
Cover: Buraku & Grupi Fama - Gurbetgji
Shaip Sherifi
Publikimi: 06/03/2019
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Aranzher: Arbër Curri
Incizim, Mix Dhe Master: Artan Kastrati
Solo Sint: Edis Aliu
Violin: Endrit ZajmiShaip Sherifi & Coda Band - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Shaip Sherifi & Coda Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaip Sherifi:


Komente 0