Official Video

Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Mujë Krasniqin E Beqir Gashin


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/01/2014

2014-01-25T15:10:18

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Lirise"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Këngë Për Mujë Krasniqin E Beqir Gashin" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Mustafa, Nazife Bunjaku & Shqipe Kastrati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ooo nga kufiri me nane shqiprin
ce na n'dau ne me padrejtsi
morrem lajmin o shume te rande
ce jan vra shume trima shqiptare
te gjithe trimat o patriota
o se duruan o sdhkjaun te votra

II
o ne mes trimave kosovare
heroikisht ran dhe dy kengetare
muj krasniqi ni komandant
vet luftoj me shki ball per ball
muj krasniqi e beqir gashi
o per liri kan derdhun gjakun

III
o muj krasniqi o trim si zana
beqir gashi s'lind ma nana
kur kendonin o kta dy trima
na u bashkonin o krejt drenica
kur kendonin kenge trimnie
o cdo kengtare po ju kish lakmie

IV
o zeri juj kurr s'dot harrohet
brez pas brezi po dot degjohet
kengt e juaja dot kendohen
skeni vdekur po jeni t'gjalle
n'zemer trimave luftetare
UCK ju mban ne ball
ane mban ka ka shqiptare
o ju kujtojn triam kengetare eMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...