Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Shaqir Cërvadiku - Moj E Mira Nga Gjakova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/1986

1986-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Kështu Ja Thotë Këngës Bylbyli"

Këngë e albumit:

"Besa Lartë E Ka Ngrit Burrin"
O mal ne mal ty te kerkova
O mriz me mriz per ty kendova
O i rash fushes xhan e gjat e
Shum te prita dit dhe nat e

O kerkun zanin s'ta ndegjova
O moj e mira nga Kosova

O karajfila ti m'dhurove
O kur kendova me premtove
O besa bes o te kujtoje
Kurr per jet nuk te harroje

O dit e nat per ty mendova
O moj e mira nga Gjakova

O t'i kujtoj dy syt e zi e
O ballin plot me krenari e
O shtatin tand porsi bajraku
Me fustanin kuq si gjaku

O hapi krahet si shqiponja
O moj e mira nga Kosova

O bora maleve nis e shkrin e
O rrisin zemrat dashurin e
O nis pranvera me lulzu e
Zemrat tona me i bashku e

O ndjeve kangen qe t'kendova
O moj e mira nga Gjakova


Ky tekst u dërgua nga Lilokras   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet