Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku - Nusja E Dhandrri Vëlla E Motër

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja E Dhandrri Vëlla E Motër".
3. Video është e këngës "Nusja E Dhandrri Vëlla E Motër", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - Nusja E Dhandrri Vëlla E Motër  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Skam Kujtu Se M'gjen Pranvera"

Komente

Asnjë Koment

12/04/2013

2013-04-12T18:39:57+00:00Diku larg perball me hasem
Ne nji kull o po bohej dasem
Nji malsor o atje n'gurbet
Po e marton o nipin e vet

Qielli hidhte bubullima
Po martohen dy jetima
Kur ka nis dasma me u nale
E jan ngrit dasmort ne kam

Ka nis nusja po derdh lot
Ka nis djali e po i thot x2

Pse po kjan moj nusja e re
Per gjini fort mall po ke
A ke prind e a ke voterr
A ke vella e ja ke moter

"Jam shqiptare me origjin e
Atje hasmi ma dogji shpin e
Bab e nan m'i paten vra e
Nuk kam tjeter veç nji vlla e

Morri rrugen gurbetli
Ku e kam vllaun nuk e di" x2

Edhe vet si ti malsor
Qysh pes vjet o jetim i gjor
Flaka shkoj çati n'çati
Shpin ma dogji hasmi i zi

Nan e bab m'i vran te dera
M'lan ni moter veç tri pranvera
Krejt po m'duket sot me vaje
Syt e tu mu si syt e saj

Kur u rrita e kerkova
Kurr s'e gjeta hupi koha x2

"Moter zeza te paskam vlla"
Motra ime mos kjaj ma
Lot gezimi kan vershue
Gati zemrat u kan pushue

Merrni vesh ju dasmorie
Miq e shok e gurbetlie
Mirseerdhet por ndigjoni
Nuses kang ma mos i knoni

Hasmit therra i mbift ne voterr
Nusja e dhandrri o vlla e moter x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet