A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shaqir Cërvadiku - Mos Harro Tokën Që Të Lindi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/09/2015

2015-09-23T17:49:42

Prej shtepise kur jam dale
me tha nana udha e mbare
e shkreta nane me lot ne sy
mi tha dy fjale
e le vetem te shkreten nane

Mos harro token qe te lindi
mos harro nanen qe te rriti
ne vend te huj dita asht nate
kthefsh o bir me faqe te bardh

prej femive kur jam ndae
toka e zez sikur me ka zane.
babën plak sytë e kan lanė
nuse zeza kjante
n‘zae kjante n‘zae.

Mos harro token qe te lindi
mos harro nanen qe te rriti
ne vend te huj dita asht nate
kthefsh o bir me faqe te bardh

Ulem darkë n‘gurbet me ngrëne
para syshë fëmia m‘kan
dale thrrasin babë
qohem buken s‘muj me ngrëne
qofshë mallku gurbet oj rane
gurbet oj rane.

Mos harro token qe te lindi
mos harro nanen qe te rriti
ne vend te huj dita asht nate
kthefsh o bir me faqe te bardh


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019