Audio

Shaqir Cërvadiku - Hajzer Rexhepi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/10/2013

2013-10-03T15:13:33


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajzer Rexhepi" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mahmut Ferati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Janë skuqë malet, janë skuqë malet
Hapin krahët shqipet n'atë maje kepi
N'djep t'Shqipnisë, e kam qerdhen
thotë Hajzer Rexhepi, heu pushka i shkrepi

Si vetima ai po ecën bregut t'Çukes
Mes pëer mes-o n'zjarr të luftës
Gjithmonë ndezur e ka flakën
N'grykë të pushkës

Ref...
He he hej kënga e shpon qiellin
N'zemër e ke vënë diellin
Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

N'mes te prillit
Kob e mort o seç po ndjellë pusia e t'pabesit
Dhëmbje burrash
Gjak e lotë o po buron pa nda kroni i mretit

Thërret Hajzeri
Mbanu trima Bejtë or vëlla,
Fazli Çerkini, lule prilli
N'gjak jemë la, o për Kosovë vdekjen me ba

Ref...x2
He he hej kënga e shpon qiellin
N'zemër e ke vënë diellin
Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer Rexhepi

Hej sa herë Shqipnisë t'i preket djepi
Pushkë e mbushur je Hajzer RexhepiMë Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...