Audio

Shaqir Cërvadiku - Kenge Per Agim Qelajn


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Alfabeti Dashurise"
Mbi kallderm derdh gjak korriku..?
bubullon kodra e becit,

tank e topa nis armiku
ja nal frymen rahovecit

po qytetin e mbron burri AGIM QELAJ komandanti,
bie ai por s'bjen flamuri
plas armiku nga inati

NANE ZELFIE e BAB BINAK
ju ma dhate mesimin ma te mire
kjo liri ka rranjet ne gjak
per kosoven jam uran .
hej GENTIAN more im bir
falem ti dhe ti SYZANE
kjo liri ka rranjet ne gjak
per kosoven jam uran.

qudi ban armiku i eger kjo qendres hej nga na doli, merrni vesh dhe emrin tjeter thjesht me thone komandant coli,
rrajet nga strellci ne pej i lindur lufta vet ma mesoi te verteten
se ket dit une e kam pritur te qarti ty e humbi veten.refreni


Ky tekst u dërgua nga Qerim Mulaj
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...