Audio

Shaqir Cërvadiku & Hekuran Krasniqi - Shqiptare Kosovali


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/07/2012

2012-07-19T02:50:29

Më Shumë Nga

Hekuran Krasniqi

Këngë e albumit:

"N'diten E Bashkimit"
- "Kjo kang u kushtohet shqiptareve
Te perndjekur me dhune
Nga trojet e tyre per ne Turqi
Por shqiptaret ne Turqi
Shekuj me rradhe
Me besnikeri rruajten traditen
Gjuhen dhe atdhedashurine" -

Shaqiri...
O mir e msojke nana çiken
Gjeje burrin rumeli
Djal puntorin djal ma t'bukrin
Nji shqiptar kosovali

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
Si per bes si per hjeshi
Burr me zemer dashurie
Lum kush merr burr Shqiptarie

Hekurani...
Anne iyi kız öğretti
Almak kocası Rumeli
Çalışanları ile çocuk güzellik adam
Arnavut kosovarli ???

...

Shaqiri...
O lum pash nanen
Po i thot çika
Nuk du pare
As flori

Veç nji djal
Me zemer trimi
Nji shqiptar
Kosovali

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
An e mban me i dal zani
Po ere si Mehmet Akifi
Mjeshter si Limar Sinani

Hekurani...
...???

Shaqiri...
O kem me bo
Dasmen e madhe
Ka me u gezu
Krejt shqiptaria

Ka me u dridh
Krejt Stambolli
E merr vesh
E tan Prishtina

Sebashku...
Nji shqiptar kosovali
Si per bes si per hjeshi
Burr me zemer dashurie
Lum kush merr burr Shqiptarie

Hekurani...
...
???


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...