Audio

Shaqir Cërvadiku - Ne Muzeun Historik


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/09/2015

2015-09-25T18:01:32


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Muzeun Historik" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Ne Muzeun Historik

Hej në muzeun historik
Nji herë shkova me nji mik
Me bylbylin kangatare
Dervish Shaqën, oo kosovare
Ja koburja e Boletinit
Vesh me sërm e tytë florini.
Paska ardhë o ne Tiranë
Pranë herojve t’tokës nanë.

Hej n’katër anët e Kosovës
Ka dalë zani i Knjaz Nikollës:
- Isa Begun me ma gjete
O me armik more, ooo nji natë me fjete!
E kan pritë e kan gostitë
E kan mbajt nji natë e i ditë.
I pabesi s’njeh tradita
I ka mbush rrugët me prita.

Hej Knjaz Nikolla e rrahu telin
N’Podgoricë e dha haberin:
- Me u çu’ n’kam sa janë xhanarë
O me vra Isën oo kosovare!
Jo s’e vret trimi i Jutbinës
Që m'ja qet flakën Cetinës
Tanë Kosova e dha betimin
Gjallë e kemi Isë Boletinin!

Hej Veshoviqi e ka ndalë:
- Nal Isa, se i kam dy fjalë!
Arm’t e brezit me i dorzue
- O Veshoviq more, ooo ke gabue’!
A e din me kend po flet?
S’mi ka ndal as krajl as mbret
Per trimeri mos t’qofsha falë.
Arm’t për mu’ janë babë e djalë!
Me bukë premin luft ka nisë.
Çan rrethimin baca Isë!
T’u ja qitë flakën Cetines
O s’lidhen Agat e Judbinës, o hej

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Ne Muzeun Historik

Hejjj në muzeun historik
Nji here shkova me nji mik
Me bilbilin kangatar ee
O Dervish Shaqën, o Kosovar.

Ja koburja e Boletinit
Vesh me serm e tyte florini
Paska ardhe ketu n'Tiran
Prane herojve e tokes nane

N't'gjitha anet e Kosoves
ka dal zani i Knjazi Nikolles
Isa Begun me ma gjet
o me armik more ooo nji nat me fjet

E ka prit e ka gostit
e ka mbajt nji nate e i dite
I pabesi s'njef tradita
I ka mbush rruget me prita

Knjaz Nikolla e rrahu telin
N'Podogoric e dha haberin
Me u qu n'kamb qka jane xhandare
oo me vra Isen kosovar

Jo se vret trimi Judbines
Se q'ia qet flaken Cetines
Tane Kosova e dha betimin
Gjalle e kemi Ise Boletinin

Hejj Veshoviqi e ka nale
oo nal Isa se i kam dy fjal
armt e brezit me i dorzu
oo Veshoviq more oo ke gabu ee

A e din me kend po flet
S'mi ka nal as krajl as mbret
Per trimni oo t'qofsha fale
Armt per mu jan bab e nan ee

Me buke premin e ka nise
Çan rrethimin baca Isë
Tu na i qite flaken Cetines
oo s'lidhen Agat e Judbines o hej
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...