A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Buze Lumit Shkumbin

Buzë lumit shkumbin shpesh rrija i vetem,
Lumi, si lum shpesh vinte vale trazuar,
Dhe une rrija e lagesha nen shi,
Te gjitha valet me radhe duke ja numeruar.

Dhe mendoja se isha pjese e ketij lumi plak,
Se nga une dhe jeta ime,nuk ndryshonte aspak!
Shpesh i qete,e here i trazuar, shkaterronte rrjeta.
Me valet e trazuara,sic eshte ndonjehere dhe jeta.

Une dhe lumi qe shihemi cdo dite,qe vjen varge,
Gjithmon e pershendes, mengjez drek e dark,
Dhe ai e di qe une e pres,dhe nxiton,
I lagur nga shiu,ne te njejtin stacion...

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019