Tema: Poezi Për Vitin e Ri


Vitit Te Ri

Nata e vitit te ri po afrohet,
Do te pimë ate nate pa dyshim,
Edhe une gotat do ti kthej me fund,
Qe te kenaq shpirtin tim....

Do pi mbase dhe nga malli,
Por edhe dhimbjen per ta larguar,
Do pi e plot shishe do mbaroj,
Mbase edhe per te harruar.

Ja vlen kete nate ta pish nje gote,
Ta te pijme se bashku ne paqe,
Dhe gotat perpara ti mbajme sa me plot,
Se vitin qe po iken nuk e kthejme me dot.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0