A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Sot Kete Dite Me Shi.....

Sot kete dite me shi,
Gjethet vec lotojne,
Gjerbat ne cati,
Me ngjallin nostalgji.

Qendroj ne dritare,
Shoh shiun pertej,
Mes pikave te shiut,
Dua veten ta gjej.

Te behem si shiu,
Qe sot rrjedh litar,
Me pika te medhaja,
Te njom toke e bar.

Pse sot kjo deshire,
As vete nuk e di,
Mbase neser, tjeter?
Te behem stuhi.

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019