Asnjehere Nuk E Kuptojme

Asnjehere nuk e kuptojme se c'fare humbasim,
Kur duam te ngrihemi mbi te tjeret,dhe zeme e bertasim,
Mundohemi te fyejme e te poshterojme pa shkak,
Dhe mbarapa aspak nuk pendohemi e behemi merak!

Jan ne kulturen tone ,thashethemet intrigat poshtersit,
Ndodh shpesh qe kerkojme vetulla ,por heqim syte,
Ne nje kohe qe sundon babezia,keto vese mbeten,
Asnjehere nuk do ta kuptojme,se kemi humbur veten.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0