A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Perse Ai Shikim Me Ngacmon...

Pa zhurme dhe ne heshtje kaloje prane tije
ai mbeshtetur mbi shkopin e drunjte me shikon,
dhe ashtu ecim pa folur prane njeri tjetrit
nuk e di perse ai shikim po me ngacmon.
2
Te dy ecim,une nxitoj e ai me hapin e plaket
ai ndalon, e nga lotet qe i rrjedhin fytyra i laget,
me nje ndjenje trishtimi me kalon perbri
I kujtohen caste tek ka qene i ri.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019