Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Nen Driten E Henes...

Nen driten e henes,vallezojne shtojzevallet,
Ne skenen e gurte qe kane sajuar malet!
Bishat jane larguar,jane nderruar rolet,
Ketrat dhe drenuashat,jane spektatoret.

Qielli lart ndricon, valle hedhin yjet,
Bishat jane larguar, kane mare pyjet,
Sonte kjo nate egersirat i ka flakur,
Se ne cdo kohe,skenat kane pergjakur.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim