Tema: Poezi Për Natyrën


Pulebardhat Ne Lumin E Qytetit

Ne mbremje pulebardhat rendin pa pushim,
Buzes se lumit te qytetit qe rrjedhe pa mbarim,
Qyteti i Boises,nise te pergjumet ngadal,
Me ninullen e lumit,qe i kendon me vale!

Pulebardhat klithin duan te trembin naten,
Pastaj ngrihen ,ne qiell mbi re bejne rokaden,
Shperndahen ne qiell,e ngjajne si buqeta,
E kthehen prap fluturimthi ne ujerat e qeta.

Rrjedha i merr me vete dhe notojne te lire,
Pershendesin qytetin,i thone naten e mire!
Ikin rendin nxitojne,kane kohen e gjumit,
Te dehur nga melodia ,e gurgullimes se lumit!

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0