A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Ma Vodhen Buzeqeshjen

Ma vodhen buzeqeshjen......
E kam vështirë te qeshe
Ndaj , po rri dhe hesht!
Ma vodhen buzeqeshjen
Korbat qe rrijne mbi vresht!

Nuk gjeta force ti ndaloja,
Edhe pse i u luta me fjale,
Ma moren buzeqeshjen,
E ma treten ne det si vale.

Vertet me moren buzeqeshjen,
Por jo shpirtin, qe digjet zjarr,
Shpirti digjet dhe rinohet,
Shperthen si flaka permbi zgare.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019