A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pejsazhet E Nates

U largova ne heshtje ne mora rrugen e gjate
Jashte nuk ka gdhire,eshte ende nate,
Ika as vete pa e ditur se per ku jam nisur,
Hena qe me sheh perbri mendon se jam i krisur.

Ika e u largova mora rrugen nder male e pyje,
Ku qielli eshte i paster dhe duken vetem yje,
Po eci si i dehur nga pamjet e papara,
Tutje ne te dale te malit ku buron ujvara.

C'pejsazh c'fare natyre qe se kisha pare,
Zanat tek vallezojne e lahen ne ujvar,
U ula dhe i magjepsur veshtroja natyren perbri,
Qe nata aq bukur e mbante te fshehur ne gji.....

- poem written by Shaqir Nina


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019