Tema: Poezi Për Natyrën


Melodia E Nates

Nga jasteku, ku koken kam mbeshtetur,
Nga dritarja hapur zhurmat e nates degjoj,
Zhytem ne boten e nates se erret,
Syte pergjysem te mbyllur, nise e enderroj.

Cdo zhurme kalon ne trurin tim te pergjumur,
Dhe fershellimat e gjetheve te pemes permbri,
Ne koken time mblidhen te gjitha se bashku
Dhe me krijojne me te emblen melodi!

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0