Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Melodia E Nates

Nga jasteku, ku koken kam mbeshtetur,
Nga dritarja hapur zhurmat e nates degjoj,
Zhytem ne boten e nates se erret,
Syte pergjysem te mbyllur, nise e enderroj.

Cdo zhurme kalon ne trurin tim te pergjumur,
Dhe fershellimat e gjetheve te pemes permbri,
Ne koken time mblidhen te gjitha se bashku
Dhe me krijojne me te emblen melodi!

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet