A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Sa Do Te Doja

Mua do te me behej nder
qe ujin ta ktheja vere,
qe gjithe njerezit
ti shihja te dehur perhere.

Te thonin te verteten
ashtu sic kishin lere,
cdo gje do te ndryshonte
dhe jeta do kishte vlere.

Do zhdukej paraja
qe na ka futur ne halle,
kudo do te kishte
kenge edhe valle.

Sot te pish e te dehesh
sikur dhe bota te shembet,
dhe per disa caste
te harrosh problemet.

Te dehesh dhe te pish forte
nga hallet dhe jo per sporte,
dhe vera si me magji
botes do ti jepte vec lumturi.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019