Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Nostalgjia E Nje Kohe T E Shkuar.

Sot me mbertheu nostalgjia per kohen e shkuar,
Ndersa jashte shiu me furi troket ne dritare,
Me trembin mendimet e mija ,qe vijne e ikin,
Dhe dhoma ku sundon nje heshtje vrastare.

Nostalgji! per ato vite,qe si kam me prane,
Qe iken u rrokullisen e mbrapa me lane,
Pyes veten time,pse sot kjo nostalgji!
Perse si pikat e shiut, pikojne dhe syte e mi.

Nostalgji! ne kete dite me shi,qe rrjedh litar,
Dhe pas pak keto pika treten permbi bar!
Pertej dritares time,shoh gjethet qe zverdhin,
Dhe lotet e mi, qe vec brenga derdhin.

- Poezi nga Shaqir NinaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  18

Komente 0