Tema: Poezi Për Natyrën


Kur Eci Ne Park

Kur eci ketu ne park se si me duket,
Nje ndjenje e trazuar,ne gji po me struket,
Eci ne heshtjen time,ashtu ngadal,
Nuk di cfare te them ,ngelem pa fjal!

Mundohem te krahesoj parqet tona,
Imazhet e tyre gati me nxine,
Kudo plehra te hedhura tej e tutje,
Dhe ato te shkrete te kthyer ne djerrin!

Endem endem ne mes drurve e gjelberimit,
Mes lulesh dhe zogjve qe kendojne prej gezimit,
Edhe pse ika larg,imazhet s'me jane ndare,
As korbat dhe sorrat qe kendojne mbi pemet e thare.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0