A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Me Besoni O Njerez

Me besoni o njerez, endrrat me lodhen,
Ne shpitrin tim, vec zbrazeti mbollen,
Me lodhen endrrat e neteve te renda,
Me gerryen si zgaver qe eshte bosh nga brenda.

U ndjeva i trishtuar brenda zgavres time,
Me deshiren e njemije endrrave te neteve te acarta,
Kerkova mrekulline hyjnore ta shikoja ne muzgje,
Dhe mengjeseve kur del dielli mbi majat e larta.

Ashtu trazuar prita muzgjet,dhe mengjeset varg!
Mes peshperimash e fjalesh te dal prej shpirtit tim,
Kur agu i mengjesit zbriti shaluar nga malet,
At'here per mua nisi nje dite e re me shkelqim.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019