Tema: Poezi Për Natyrën


Lisi I Vjeter

Lisi i vjeter u shemb e ra me gjemim,
Zogjte klithen vajtushem,e iken fluturim,
Stuhite dhe shtrengatat mbi te u versulen,
Deri sa nje dite,nga rrenjet e shkulen.

Lisi i vjeter me rrenjet shekullor,
Priti percolli pranvera,dhe dimera me debore,
Tani ne toke po dergjet,ne pritje per tu tretur,
Ai nuk ndjene dhimbje,shpirti i ka vdekur.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0