Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Me Magjepsen Syte E Tu

Me magjepsen syte e tu,
Kur te pashe per here te pare,
Dhe pse ishim ne dimer,
Mu duk koha si behar.

Me magjepsi trupi jote,
Dhe ngela fare pa fjale,
Ti doren fort ma shtrengove,
E me the c'pate mor djal!

U magjepsa u hutova,
Te te shihja nuk guxova,
Erdhe ti fare pran meje,
Me verbove si drite rrufeje.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet