Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Mërgimin

Mall

C’ka sot zemra ime?
Qe zjen si vullkan,
Jashte sapo ka zbardhur,
Drita nis e ndane!

Mengjesi ka ardhur,
Plot vese eshte livadhi,
Sot dot se kuptoj,
Pse me gericka malli!

Shikoj zogjte ne qiell,
Them, ku po ikin vall,
Dua tu bashkohem,
Se me djeg ky mall!

Zogjte me degjuan,
Afer me qendruan
Mi moren deshirat,
Dhe prap fluturuan.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet