Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Tik-Taku I Ores

Naten e ka mberthyer heshtja,
Vec tik-taku i ores ndihet ne mur!
Melodi e njejte nga ora e vjeter,
E pa ndryshuar,si dje sot dhe dikur.

Une edhe ora jemi te dy te varur,
Gjithmon rrethe njeri tjetrit jemi falur,
Por sonte ora me ndez gjakun,
Me trullosi me tik-takun.

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet