Tema: Poezi Për Shoqërinë


Tik-Taku I Ores

Naten e ka mberthyer heshtja,
Vec tik-taku i ores ndihet ne mur!
Melodi e njejte nga ora e vjeter,
E pa ndryshuar,si dje sot dhe dikur.

Une edhe ora jemi te dy te varur,
Gjithmon rrethe njeri tjetrit jemi falur,
Por sonte ora me ndez gjakun,
Me trullosi me tik-takun.

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0