A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Harresa E Kohes

I lodhur nga kjo jete e trishte,
Me hapin tim eci netve i pergjumur,
Me kot po nxitoj, nuk ja di fundin lojes,
E di qe kam ngecur ne harresen e kohes.

Jam lodhur duke pritur qe dikush te kujtohet,
Cilido qofte ai njeri,i mire apo vandal,
Te shprehet per mua te kujtohet,
Qe une nga harresa e kesaj bote te dal.

Ndoshta veten vete e kam harruar,
Apo te tjeret qellimisht ,kete nuk e di,
Do desha qe boten ta shkundja,
E pastaj ta ndreqja me magji!

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  33

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019