Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Mos Mu Ndaje E Dashur

Mos mu ndaj e dashur, eja me mua!
Serish dua te pi uje,ne grushtat e tua,
Eja e dashur,e di qe e ke te veshtire,
Por per ne te dy,do te jete me mire.

E di qe per ty kjo eshte shume e rend,
Por une dua serish te fle ne prerin tend,
E di e dashur se do te te mungoj familja,
Nuk kemi c'fare te bejme po keputet lidhja.

Te ikim sa me large,mbase dhe ne hen,
Besoj se andej,askush nuk na gjen,
Large kesaj bote,dhe fjaleve te rreme,
Mbushur plote intriga edhe thashetheme.

Te ikim e dashur, se jeta na eshte nxire,
Njerzit dot si bindim,e kemi te veshtire,
Dashurine tone askush nuk e beson,
Dhe do na e shkaterrojne heret,apo vone.

Mos me braktis e dashur,mos me ler te vuaj,
Mos me vrit ne shpirt, ndjenjat mos mi luaj,
Une edhe ti se ndreqim kete bot,as fjalet e kota,
Ndaj eja ne krahet e mija ,pa le te plasi bota......

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet