A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Mengjes I Zymte

Mengjes i zymte,ne rrugetimin tim te heret,
Korbat enden te coroditur,diku ne lartesi,
Eci i menduar dhe numeroj hapat e mi,
Si dikur shume vite me pare kur isha femije.

Ne cdo hap qe hedh,me ze tundimi...
Dhe prap numerimin e nis nga fillimi,
Numeroj me mend ,e nuk i mbaj shenim,
Me ngaterohen hapat,qe jan pambarim.

Hapat dhe pikat e shiut, sot jan bere nje,
Pikat qe rreshqasin mbi asfaltin e lagur,
Dhe hapat e mije qe tashme jan te plakur,
Por qe nxitojne,kohen per te kapur..

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  35

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019