Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Kisha Deshire Te Fluturoja

Kur isha femije desha te fluturoja ne qiell si zog,
Mendoja te fluturoja e me skifterin te behesha shok,
Nje dite u ngjita e u hodha nga maja e nje shkembi,
Por rashe poshte ne tok,e trupi me dhembi.

E provova perseri per te fluturuar ,por u bera vrer,
Nuk u ngjita ne qiell dhe pse e provova disa here,
Edhe sot kete truk te femijerise kur desha te fluturoj,
E tregoj per femijerine time dhe qesh kur e kujtoj.

Por edhe tani e njejta deshir,dhe per kete bej cudi,
Perseri dua te fluturoj ne qiell,si dikur ne femijeri,
Ne mendje koha mu ngaterrua,dhe pse kohe e gjate,
Po une vertet fluturoj ,por neper endrra gati cdo nate!

- poezi nga Shaqir Nina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  54

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet