Gjithmonë Dhuro Buzëqeshje

Gjithmonë dhuro buzëqeshje,
Dhe kur ke deshirë të qash me zë ,
Edhe pse me dhimbje në këtë botë idjote.
Buzëqeshja mbetet gjithmonë parajsa jote.

Buzëqeshja e sinqertë gjithmonë të gëzon,
Zemrën ta ngrohë dhe shpirtin ta ndriçion,
Buzëqesh edhe kur rënkon e vuan,
Që të plasin nga marazi,ato që stë duan!

- Poezi nga Shaqir Nina{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0