A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zëre Se Të Flas Pa Zë

Në këtë çast të zhbërjes,
zëre se jam
tepër i verbër!

Zëre se nuk e di,
se shkrepëset dhe dashuritë,
zjarrin e kanë në palcë shpirti!

Zëre se jam,
kokëujë,
tashmë!

Zëre
se sytë e mi prej qengji,
një qengj të therur shohin
matanë pasqyre!

O, sy!
Nuk ka perëndi,
as qengj,
as njeri,
që mund t'i rrijë,
shpirtit të vet
përmbi!

Terezi e vetes jemi,
ose do duhej!...

- poem written by Shazim Mehmeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019