A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nën Pemën E Natës

Ulur je
nën pemën e natës.

Ndër dhëmbë,
seç mërmërit një këngë,
e me krahët e mi të tharë,
një zjarr të vogël,
për veten
ndez.

Ndalur mbi degë peme,
shpirti im të shikon
si i ngroh ti duart,
mbi krahët që më digjen...

Dhe buzëqesh
ky shpirt,
e ik për në Tejanë...

- poem written by Shazim Mehmeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019