A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lakuriq, Si Fjala

Lakuriq,
si fjala.

I vetëm në natë,
hënën shoh si zbret,
e lahet në det.

Gjymtyrësh,
erë e Mesdheut
pa pramje më rreh.

Në veshin e djathtë,
më pëshpërit vala.
Në të majtin,
mali më shushurit.

Jam pirg i ëndrrës,
ku valë e mal
vidhen n'dashni...

- poem written by Shazim Mehmeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019