A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Inert U Bëra

E di, e di!
Inert u bëra,
i rëndë sa ky gur.

Ti,
ma kërkoje buzëqeshjen
edhe në pasqyrë.

Mes lulesh
do ulesh
një ditë,
dhe në vend se lule,
buzëqeshje do mbledhësh.

Apo,
je ulur,
tashmë?...

- poezi nga Shazim Mehmeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019