A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vjershë E Vogël Për Murin E Madh Të Baladës

Mbi natë,
themelet.

Me koka netësh bërë,
bën hije mbi natë
ky mur.

Natë për natë,
krahët përgjak
era
në faqet e tij,
e hëna derdh lotë qumështi,
si rozafë e largët.

- poem written by Shazim Mehmeti


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019